Fotogalerie 2017
Přejít na obsah

29. 4. Velikonoční turnaj ve stolním tenise

V sobotu 29.dubna 2017 se uskutečnil ve farní stodole tradiční "Velikonoční turnaj dvojic" ve stolním tenise. Celkem se ho zúčastnilo 12 párů z Kravař, Štěpánkovic, Mokrých Lazců, Kobeřic a Bolatic. Týmy, v kterých mohl být maximálně jeden registrovaný hráč, byly rozděleny do 4 skupin, z nichž dva nejlepší pak postupovaly do pavouka vítězů, zbývající hrály soutěž útěchy. K vidění byly urputné boje, kde si nikdo nic nedaroval, přitom však panovala velmi uvolněná a přátelská atmosféra. Čtyři nejvýše nasazené dvojice (ARIVA, Žiletky, Kajuchel, Pat a Mat) potvrdily svou výkonnost a postoupily do semifinále. V něm ARIVA (R.Břemek a M.Břemek) z Kobeřic porazila Žiletky (H.Weczerek a P.Mrkwa) po boji 2:1 na zápasy a Kajuchel (J.Juchelka a H.Kahler) přehrál Pata a Mata (K.Žídek a M.Mrkwa) 2:0. Finále bylo vyrovnané a velmi dramatické a o celkovém vítězi rozhodovala závěrečná čtyřhra, kterou lépe zvládl kravařský tým Kajuchel a celkově tak zvítězil 2:1 na zápasy. Třetí místo ve stejně vyrovnaném utkání, rovněž 2:1, si vybojovali Pat a Mat. V soutěži útěchy si nejlépe vedli Weczerci (Michael a Matěj), kteří v závěrečném duelu o konečné 9.místo porazili Šachisty (P.Kučeja st. a L.Glinz) 2:1. Hrálo se na čtyřech stolech a tak hra rychle plynula, přesto jsme končili až před 21. hodinou.

Na závěr bych rád poděkoval také sponzorům turnaje, kterými byli: Cukrárna Madel ze Zábřeha, Řeznictví a uzenářství Vilášek, Martin Mrkwa, rodina Weczerkova, Herbert Kahler a farnost Kravaře. Děkujeme také za zapůjčení stolů CVČ Kravaře a M.Mrkwovi a rovněž ženám v kuchyni (K.Baránková a L.Buličková), které se staraly o občerstvení všech účastníků turnaje a následně ve stodole poklidily. Myslím, že to byla velmi zdařilá akce (podle ohlasu aktérů) na závěr stolnětenisové sezony a doufám, že v září na turnaj "O pohár faráře" pro neregistrované hráče a hráčky si přijde zapinkat podobný počet nadšenců stolního tenisu.