Seznam duchovních farnosti

Pastorační spolupracovníci farnosti

P. Mgr. Jakub Lasák

P. Mgr. Jakub Lasák

administrátor ( od 1.7.2024 )

Datum svěcení: 27.6.2020

P. Jakub Lasák se narodil v roce 1994. Pochází z Ostravy-Zábřehu. Po ukončení Obchodní akademie a Střední odborné školy logistické v Opavě nastoupil v roce 2013 do Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci. Jáhenské svěcení přijal 22.6.2019 a svou roční jáhenskou praxi vykonával ve farnosti Ostrava-Svinov.
Kněžské svěcení přijal 27.6.2020 v katedrále Božského Spasitele v Ostravě a od 14.7.2020 nastoupil do farnosti Kravaře jako farní vikář. 
 
Od 1.7.2024 ho diecézní biskup jmenoval administrátorem v téže farnosti.

P. Mgr. Lukáš Dořičák

P. Mgr. Lukáš Dořičák

farní vikář ( od 1.7.2024 )

Datum svěcení: 29.6.2019

P. Lukáš Dořičák se narodil v roce 1993 ve Veřovicích. Studoval na Střední zdravotnické škole v Opavě a poté nastoupil do Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci. V roce 2018 přijal jáhenské svěcení a roční jáhenskou praxi vykonával ve farnosti Ostrava-Svinov. Dne 29.6.2019 byl vysvěcen na kněze a od 1.7. 2019 poslán do farnosti Ostrava-Zábřeh coby farní vikář. Od 1.8.2023 jej otec biskup poslal do farnosti Nový Jičín, kde působil jako farní vikář a administrátor excurendo farnosti Šenov u Nového Jičína.

Od 1.7.2024 působí jako farní vikář v naší farnosti.

P. Mgr. ThLic. Jan Szkandera

P. Mgr. ThLic. Jan Szkandera

farář (1.7.2019 - 30.6.2024 )

Datum svěcení: 18.6.1994

P. Jan Szkandera se narodil v roce 1970. Po ukončení střední školy nastoupil v roce 1988 na bohosloví do Litoměřic. Fakultu ukončil v roce 1993 a do roku 1999 pracoval na církevní škole v Kroměříži mezi mládeží jako spirituál. Od roku 1999 do 2001 studoval v Lublinu na Katolické univerzitě spirituální teologii.

Po ukončení studia a získání licenciátu byl od 22.7.2001 do 1.7.2005 ve farnosti v Sudicích u Opavy. Poté byl jmenován spirituálem v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci. V roce 1.7.2019 nastoupil do farnosti Kravaře.
 
Od 1.7.2024 byl jmenován farářem ve farnosti Karviná a děkanem karvinského děkanátu.

P. Mgr. ThLic. Daniel Vícha

P. Mgr. ThLic. Daniel Vícha

farář (1.7.2014 - 30.6.2019 )

Nyní působí jako biskupský vikář pro pastoraci.

P. Mgr. Jan  Zelenka

P. Mgr. Jan Zelenka

farní vikář (1.7.2016 - 30.6.2020 )

Nyní působí jako farář ve Štěpánkovicích.

P. Mgr. Pavel Marek

P. Mgr. Pavel Marek

farní vikář (1.7.2014 - 30.6.2016 )

Nyní působí jako farář v Ostravě-Porubě.

P. Mgr. Bohuslav Novák

P. Mgr. Bohuslav Novák

farář (1.7.2003 - 30.6.2014 )

Nyní působí jako farář ve Staré Bělé.

P. Mgr. Jakub Dominik Štefík

P. Mgr. Jakub Dominik Štefík

jáhen (1.7.2012 - 30.6.2013 )

Nyní působí jako farář ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

P. Mgr. Dobromil  Zifčák

P. Mgr. Dobromil Zifčák

administrátor (1.7.2012 - 30.6.2013 )

Nyní působí na Slovensku.

P. Mgr. Aleš  Písařovic

P. Mgr. Aleš Písařovic

farní vikář (1.7.2011 - 30.6.2014 )

Nyní působí jako farář v Sudicích.

P. ICLic. Mgr. Vlastimil Krajčovič

P. ICLic. Mgr. Vlastimil Krajčovič

jáhen (1.7.2009 - 30.6.2010 )

Nyní působí jako farář ve Strahovicích.

P. Mgr. Jiří Filipec

P. Mgr. Jiří Filipec

jáhen (1.7.2008 - 30.6.2009 )

Nyní působí jako farní vikář v Místku.

P. Mgr. Tomáš  Čirž, Dr.

P. Mgr. Tomáš Čirž, Dr.

farní vikář (1.7.2008 - 30.6.2013 )

Nyní působí jako spirituál na Biskupském gymnáziu v Ostravě.

P. Mgr. Dušan Zelina

P. Mgr. Dušan Zelina

jáhen (1.7.2007 - 30.6.2008 )

Nyní působí jako farář v Libhošti.

P. Mgr. Marius Banaszczyk

P. Mgr. Marius Banaszczyk

farní vikář (1.7.2007 - 30.6.2008 )

Nyní působí jako farář ve Frenštátu pod Radhoštěm. 

P. Mgr. Mieczyslaw Augustynowicz

P. Mgr. Mieczyslaw Augustynowicz

administrátor (1.7.2005 - 30.6.2007 )

Nyní působí jako farní vikář v Orlové.

P. Mgr. Zdeno Vavro

P. Mgr. Zdeno Vavro

jáhen (1.7.2006 - 30.6.2007 )

Nyní působí jako farář ve Velké Polomi.

P. Mgr. Josef Gruba

P. Mgr. Josef Gruba

farní vikář (1.7.2004 - 30.6.2005 )

Nyní působí jako farář ve Fulneku.

P. Mgr. Marcin Slawicki

P. Mgr. Marcin Slawicki

farní vikář (1.7.2002 - 30.6.2004 )

Nyní působí jako farář ve Vápenné.

1