Drakiáda 3.10.

Poděkování z úrodu 3.10. Kouty

Poděkování z úrodu 3.10. Kravaře

Turnaj ve stolním tenise – „O pohár faráře“ 11.9.

V sobotu 11.9.2010 se uskutečnil v Kravařích ve farním sále již 5.ročník turnaje ve stolním tenise pro neregistrované hráče s přiléhavým názvem „O pohár otce Bohuslava“, tzv. BOBO Cup. Prezentovalo se celkem 16 hráčů a 1 hráčka, která, protože neměla soupeřky, se posléze přesunula do kuchyně a jala se připravovat občerstvení pro, litými boji vyčerpané, hráče. Turnaje se zúčastnili všichni předcházející vítězové a tak byli zákonitě nasazeni do čela čtyř skupin. Z nich pak postupovali do vyřazovacích bojů dva nejlepší, ostatní hráli soutěž útěchy, takže si všichni zahráli ažaž. Do finále hlavní soutěže se probojovali dva Peterci – obhájce trofeje Armin a předloňský vítěz Emil (oba z Kravař). V napínavém a velmi vyrovnaném utkání nakonec zvítězil Emil Peterek 3:0 (11:8, 11:9, 11:9) a mohl převzít z rukou Mons. Bohuslava Nováka krásný putovní pohár a další drobné dárky. V zápase o 3.místo porazil Adam Kubný Tomáše Stráníka 3:1 a ve finále soutěže žáků udolal Patrik Pivoň ze Štěpánkovic domácího Jakuba Krušberského 3:1 a taktéž se mohl potěšit a doma pak pochválit pěkným pohárem. Třetí mezi žáky skončil Lukáš Lokoč (Štěpánkovice) poté co zvítězil 3:0 nad Davidem Kubným (Kravaře). S prázdnou však neodešel nikdo a největší radost pak měla Karin Kubná, která obdržela oblíbeného plyšáka Katolického týdeníku. A jak vlastně dopadl otec Bohuslav? Když viděl při rozehrávce konkurenci, zahájil turnaj a odešel raději zpovídat. Nicméně poté se také zapojil do hry a v soutěži útěchy skončil třetí, takže to nakonec nedopadlo tak špatně. Holt, chce to více potrénovat a příště to snad bude zase lepší.

Hubert Weczerek

Zlatá horečka - Harta 2010  17. - 24. 7. (ještě jednou)

Zlatá horečka - Harta 2010  17. - 24. 7.

Primice o. Vlastimila 11.7

Přednáška řeholní sestry Magdalény o misijní stanici Kalinga Apayo na Filipínách 13.6.

Semifinále turnaje ve stolním tenise "Propinkejte se na Velehrad" 13.6.

V neděli 13.6.2010 se zúčastnil za naši farnost BOBO team Kravaře semifinále turnaje ve stolním tenise "Propinkejte se na Velehrad", který se konal v Blansku v rámci her Orla. Náš tým ve složení Maxmilián Szewieczek, Marek Weczerek a Hubert Weczerek skončil na pěkném 6.místě z 11 družstev z celé republiky (v základní skupině jsme porazili Uherské Hradiště 4:2, Katolický týdeník 4:2 a prohráli s Orlem Silůvky 0:4. V baráži o 4.místo jsme pak nestačili na Ostrožskou Novou Ves a Hovorany-Čejč). Do finále na Velehradě však poustoupily jen 4 nejlepší týmy a tak letos tam budeme chybět.