Rok 2008

(zpět na hlavní stránku)

3. výročí otevření sálu 30.12.

Vánoční hra se sv. Pavlem 25.12.

Otvírání betléma 24.12.

Zpívání v domově pro seniory 22.12.

Předvánoční dílny 29.11.

Křesťanský silvestr - KAFEST 22.11.

Misijní neděle, misijní koláč 19.10.

Pošli mě, půjdu já - (13 MB) - průvodní píseň

Výstup na Lysou Horu 18.10.

Vinobraní pro starší a pokročilé 7.10.

Drakiáda 5.10.

Poděkování za úrodu 5.10.

Přednáška - RNDr. Jiří Grygar 21.9.

O pohár faráře 6.9

Odpust v Kravařích 24. 8.

příspěvek z CRTV

Slavnostní primiční mše sv. v Kravařích 13.7.

Vzácný jsi - (7 MB) - přinášení darů

Setkání spolupracovníků Tv Noe Ostrava 31.5.

článek - Hubert Weczerek

Pobyt na Gruni 8.-11. 5

Smažení vaječiny - Farní svatodušní odpoledne (11.5)

Sv. Florián - Mše sv. za hasiče z Kravař (4.5)

O. Bohuslav - 50. narozeniny (26.4)

Prezentace "Bobo jak ho neznáte" (4MB, powerpoint)

(pouze pro vlastní potřebu)

Prezentace "Otec Bohuslav očima farníků" (5,5MB, powerpoint)

Oblíbená píseň o. Bohuslava "vděčnost" (10MB, úryvek)

příspěvek z CRTV

Velikonoční turnaj ve stolním tenise

V sobotu 19.dubna uspořádala naše kravařská farnost ve spolupráci s oddílem stolního tenisu TJ SK Kravaře Velikonoční turnaj jednotlivců ve stolním tenise. Zúčastnilo se ho celkem 28 hráčů z Kravař, Velkých Hoštic a Kobeřic. Nejprve odehráli svůj turnaj dorostenci a mezi nimi zvítězil Adam Kubný z Kravař, jinak také "šéf" ministrantů.

Od 16:00 hod. přišli na řadu dospělí. Ti byli nejdříve rozděleni podle výkonnosti do tříčlenných skupinek, ze kterých dva nejlepší postupovali do další fáze turnaje. Tam se už pokračovalo vyřazovacím systémem na jednu porážku. Mezi poslední 4 se probojovali dva hráči z Kravař a Kobeřic. V prvním semifinále porazil kobeřický Rudolf Břemek domácího Jakuba Szewieczka 3:1, v tom druhém byl naopak úspěšnější kravařský hráč, když Josef Juchelka přehrál po těžkém a vyrovnaném boji Ladislava Maňase 3:2. Ve finále začal lépe Juchelka a brzy vedl 2:0. Jenže jeho soupeř nerezignoval, zabojoval a nakonec zvítězil tedy 3:2 Rudolf Břemek z Kobeřic. Domů si tak mohl odvézt kromě diplomu i fotbalový míč, který do soutěže věnovala firma Elektro Gospoš. Druhý v pořadí Josef Juchelka si odnesl dárkový balík od Potraviny Blokešová + Blokeš, poražení semifinalisté si pak rozdělili ceny od firmy Velkoobchod Kahler a Potraviny Stošek. O občerstvení se postarali Mgr.Josef Melecký (pití) a Řeznictví a uzenářství Vilášek (vynikající klobásky). Na závěr turnaje se pak rozkrojil sladký velikonoční beránek, kterého upekla Cukrárna Peterková.

Poděkování patří také otci Bohuslavu Novákovi, který celý turnaj zahajoval a sám se ho aktivně i zúčastnil a také paní Markétě Richtrové a Marií Weczerkové, které se v průběhu celého odpoledne a večera staraly o občerstvení pro hráče. Ve funkci rozhodčích pak působili Ing.Maxmilián Szewieczek a Hubert Weczerek z oddílu stolního tenisu. Turnaj měl dobrou sportovní i společenskou úroveň, všichni se dobře bavili i zahráli a už teď se můžeme těšit na další, který se ve farním sále uskuteční koncem srpna.
                                                                                                                            Hubert Weczerek

Velikonoční hra